STOŁY

Nie wiesz jak wybrać idealny stół? Uwarunkowania związane z metrażem i kształtem pomieszczenia narzucają pewne kryteria wyboru, jednak wybierając stół do jadalni czy salonu, przede wszystkim należy uwzględnić liczbę osób, które będą z niego korzystały. Przyjęto, że każda siedząca przy stole osoba powinna dysponować przestrzenią o szerokości przynajmniej 60 cm wzdłuż krawędzi stołu kuchennego bądź jadalnianego. Jeżeli ten warunek nie zostanie spełniony, spożywanie posiłku może okazać się utrudnione.

Wybierając stoły rozkładane bądź zwykłe z naszej oferty, weź pod uwagę przewidywaną ilość gości, których możesz przyjmować jednocześnie. Warto przy tym pamiętać, że ze względu na swoje gabaryty duże stoły do jadalni najlepiej odnajdują się w przestronnych pomieszczeniach. Dla niewielkich pomieszczeń najlepszą alternatywą są stoły rozkładane.

Duże znaczenie ma wysokość – stoły do kuchni powinny mieć blat na tym samym poziomie, co pozostałe elementy wyposażenia, a więc stosunkowo nisko. W przeciwieństwie do stołów kuchennych, modele jadalniane powinny być odpowiednio wyższe ze względu na wygodniejszą pozycję do spożywania posiłków. Wybierając stoły do jadalni, weź pod uwagę też wymiar krzeseł, które posiadasz lub zamierzasz kupić.